Bricomarche:
pon - sob: 8:00 - 20.00; nie: 9:00 - 19:00
Aktualności

Bilardowe emocje z Atrium Tczew

Bilardowe emocje z Atrium Tczew

W ciszy i skupieniu celują kijami w bile, prezentując najwyższy światowy poziom. Najzdolniejsi polscy juniorzy bilarda już w najbliższy weekend zawitają do Atrium Tczew, by zmierzyć się
w II edycji Juniorskiego Turnieju Mistrzów. Współorganizatorem i partnerem imprezy jest centrum handlowe Atrium Tczew, gdzie odbędzie się ta wyjątkowa impreza.

Impreza odbędzie się już w najbliższy weekend, 10-11 września. Rozgrywki rozpoczynać się będą o godz. 10 w pasażu Atrium Tczew przy ul. Kwiatowej 4. Turniej odbywać się będzie
w systemie grupowym, a dwóch finalistów zmierzy się w najważniejszym pojedynku
w niedzielę o godz. 15.00.

– To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć grę na najwyższym, światowym poziomie oraz najmłodszych i najlepiej zapowiadających się bilardzistów, którzy mimo młodego wieku już odnieśli ogromny sukces, zdobywając tytuły mistrzowskie na najważniejszych światowych imprezach. Mamy nadzieję, że impreza ta przyczyni się do dalszej popularyzacji bilarda
w regionie, a także że sport ten zainteresuje kolejnych młodych ludzi, których – mamy nadzieję – w przyszłości będziemy mieli możliwość trenować – mówi Arkadiusz Sząszor, dyrektor turnieju, prezes klubu Arkadia Tczew.

Podczas wydarzenia zaprezentują się zawodnicy zarówno z regionu, jak i całej Polski, m.in.: Kamil Sząszor z  Arkadii Tczew, wicemistrz Europy juniorów 2015; Daniel Macioł z Allinone Mikołów – mistrz Europy i świata juniorów z 2016, a także Wiktor Zieliński i Krystian Ćwikła z klubu Hades Poznań, reprezentanci Green Club Gdańsk – Michał Muklewicz i Tomasz Krzysztofik oraz wychowankowie UKS Dąbrówka Tczewska oraz UKS Lisewo.

– Jesteśmy dumni, że możemy być gospodarzem tej ważnej, ogólnopolskiej imprezy. Konsekwentnie promujemy i wspieramy bilard, który w Tczewie jest bardzo popularną
i mocno reprezentowaną dyscypliną sportu. Zapraszamy wszystkich do podziwiania tych młodych, zdolnych zawodników i gwarantujemy, że podczas turnieju nie zabraknie adrenaliny
i sportowych emocji na najwyższym poziomie – zaprasza Magdalena Bławat, dyrektor Atrium Tczew.

Rozgrywki transmitowane będą na żywo na profilu klubu Arkadia Tczew na Facebooku (https://pl-pl.facebook.com/ArkadiaTczew/) oraz komentowane przez profesjonalnego komentatora. Towarzyszyć im będą liczne atrakcje dla publiczności, m.in. gry i zabawy z nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

To już drugi tak prestiżowy juniorski turniej bilardowy, który odbywa się w Polsce. Jego pierwsza edycja miała miejsce rok temu, w śląskim Mikołowie. Już za kilka dni najzdolniejsi juniorzy polskiego bilarda zawalczą w Tczewie. Imprezę wspiera szereg patronów oraz lokalne władze i media, m.in. Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki, Telewizja Tetka TV oraz Polski Związek Bilardowy.

Turniej jest otwarty dla publiczności, a oglądanie go jest bezpłatne.

 


5 pytań do… juniorskich mistrzów bilarda

szaszorKamil Sząszor

WIEK: 15 LAT
KLUB: Arkadia Tczew
TYTUŁ: Wicemistrz Europy Juniorów 2015, brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów

Jak zaczęła się Twoja przygoda z bilardem?
W 2005 roku moi rodzice otworzyli w Tczewie klub bilardowy. Od razu postanowiłem, że zacznę trenować i dążyć do odnoszenia sukcesów.

Twój największy sportowy sukces to…?
Moim największym sukcesem sportowym jest zdobycie brązowego medalu na mistrzostwach świata juniorów, które odbyły się w listopadzie 2015 roku w Szanghaju. Bardzo doceniam również, że udało mi się w ubiegłym roku wywalczyć wicemistrzostwo Europy.

Kto jest Twoim sportowym idolem?
Moim sportowym idolem jest snookerzysta Ronnie O’Sullivan. Podziwiam go za to, że nawet
w najgorszych momentach swojego życia można się podnieść i odnosić sportowe sukcesy.

Co najbardziej ekscytuje Cię w uprawianiu bilarda?
W bilardzie najbardziej ekscytuje mnie precyzja i spokój. Jest to sport, który wymaga dużego skupienia i trzeba zachować koncentrację do końca meczu.

Twoja najciekawsza przygoda związana z bilardem?
Bardzo dobrze wspominam wyjazd do Chin na mistrzostwa świata juniorów, gdzie zdobyłem brązowy medal. Pojechałem na te prestiżowe zawody dzięki nominacji od europejskiej federacji bilardowej. W Chinach cały czas trzymaliśmy się razem, dopingując się wzajemnie przy okazji każdej rozgrywki. Gdy przegraliśmy mecz, to wspieraliśmy się i nastawialiśmy bojowo do następnego pojedynku. Było to naprawdę niesamowite uczucie.
Publikacje medialne:

 

maciolDaniel Macioł

WIEK: 16 LAT
KLUB: Allinone Mikołów
TYTUŁ: Mistrz Świata 2015, Mistrz Europy 2015

 

Jak zaczęła się Twoja przygoda z bilardem?
Kiedy miałem 6 lat, odwiedziliśmy z rodzicami ich znajomych. Po raz pierwszy zobaczyłem pokryty zielonym płótnem stół do bilarda. Zacząłem u nich podejmować pierwsze próby, grać… i od tamtej pory stało się to moim największym hobby.

Twój największy sportowy sukces to…?
Wszystkie uzyskane tytuły, trofea i medale są dla mnie bardzo cenne, jednak jak do tej pory najbardziej dumny jestem z uzyskania tytułu Mistrza Świata Juniorów 2015, który zdobyłem podczas zawodów w Chinach. Mam nadzieję, że uda mi się powtórzyć ten sukces, kiedy zacznę startować w wyższej kategorii wiekowej.

Kto jest Twoim sportowym idolem?
Wielokrotny mistrz Polski w bilardzie, Mateusz Śniegocki. Bardzo chciałbym po rozpoczęciu kariery seniorskiej odnieść co najmniej równie duże sukcesy i reprezentować Polskę w międzynarodowych turniejach.

Co najbardziej ekscytuje Cię w uprawianiu bilarda?
Uwielbiam adrenalinę, która towarzyszy rywalizacji z innymi graczami. Treningi oraz rozgrywki wymagają wiele dokładności i cierpliwości – praca nad tymi cechami daje mi niesamowitą satysfakcję.

Twoja najciekawsza przygoda związana z bilardem?
Najmilej wspominam wyjazd na mistrzostwa świata do Chin, podczas którego miałem okazję odwiedzić wiele ciekawych miejsc i poznać kulturę oraz życie Azjatów.

Publikacje medialne:

 

Data dodania: 5 września 2016