Galeria:
pon - sob: 09:00 - 21:00; nie: 10:00 - 18:00
Carrefour:
pon - czw: 08:00 - 22:00; pt - sob: 08:00 - 23:00; nie: 09:00 - 21:00
McDonald's:
pon - nie: 07:00 do 23:00
Aktualności

Buduj z klockami Lego w Atrium Olkusz!

Buduj z klockami Lego w Atrium Olkusz!

Konstruowanie robotów, budowa miejskiej makiety, a może zabawa w labiryncie? Wszystkie te atrakcje będą dostępne w sobotę, 2 września, podczas wydarzenia „Powrót do szkoły z Lego w Atrium Olkusz”. Jego uczestnicy przekonają się, że klocki Lego oferują niemal niezliczone możliwości, a granice wyznacza jedynie nasza wyobraźnia.

Historia Lego sięga roku 1932, kiedy to Duńczyk Ole Kirk Christiansen założył niewielką firmę produkującą zabawki – właśnie o nazwie Lego. Początkowo były to jedynie drewniane konstrukcje, później jednak firma zajęła się również produkcją plastikowych klocków, dzięki czemu szybko zyskała uznanie i rozpoznawalność na całym świecie.

Klocki Lego, popularne również w Polsce, będą motywem przewodnim wydarzenia, które odbędzie się w Atrium Olkusz. Jego uczestnicy przekonają się, że z klockami Lego można zbudować niemal wszystko, na przykład… makietę Olkusza. Na miłośników Gwiezdnych Wojen czekać będą warsztaty konstruowania robotów ze słynnej gwiezdnej sagi, nie zabraknie również makiety wesołego miasteczka oraz zabawy w labiryncie, wraz z poruszającymi się po nim robotami. Dla najmłodszych przygotowano strefę Duplo, gdzie maluchy będą mogły budować konstrukcje z największych klocków. W planach także konkursy z nagrodami – do wygrania będzie 50 zestawów Lego Classic.

Data dodania: 16 sierpnia 2017