Galeria:
pon - sob: 09:00 - 21:00; nie: 10:00 - 17:00
Carrefour:
pon - sob: 08:00 - 21:00
Bricomarche:
pon - sob: 08:00 - 21:00
Aktualności

„Bomb(k)owe Mikołajki” w Atrium Siemianowice

„Bomb(k)owe Mikołajki” w Atrium Siemianowice

„Bomb(k)owe Mikołajki” w Atrium Siemianowice
W tym roku Mikołajki w Atrium Siemianowice zapowiadają się wyjątkowo! Na odwiedzających centrum 6 grudnia czeka gwiazdkowa atmosfera, kreatywna zabawa, słodkie upominki
i… Święty Mikołaj! Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowało centrum – tego dnia odbędą się też warsztaty tworzenia bombek i dekorowania pierniczków.
Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele zwyczajów, takich jak ubieranie choinki, wręczanie prezentów i wkładanie siana pod obrus. Jednym z wyjątkowo rodzinnych, bo angażujących i dzieci, i dorosłych, są świąteczne wypieki. A wśród nich z gwiazdkową atmosferą najbardziej kojarzą nam się wspólne pieczenie i dekorowanie pierniczków[1].

Mikołajkową atrakcją dla całych rodzin w Atrium Siemianowice będzie ozdabianie pierników
i kruchych ciastek. Dekorowanie związanych z Bożym Narodzeniem kształtów to wspaniała zabawa. Najmłodsi goście centrum będą mogli zabrać ciasteczka ze sobą do domu, by przybrać nimi potem choinkę.
6 grudnia w ramach przedświątecznych warsztatów w Fabryce bombkowych inspiracji dzieci nauczą się robienia świątecznych bombek. Najmłodsi wykonają ornamenty przy przy użyciu rozmaitych technik plastycznych z różnych materiałów.
– Własnoręcznie wykonane ozdoby będą nie tylko pięknie prezentować się na choince, ale
z pewnością przyniosą też dużo satysfakcji małym artystom. Warsztaty zabawek choinkowych
i dekorowania pierników to przede wszystkim świetna zabawa dla dzieci, jak również rozwijanie wyobraźni i umiejętności manualnych. To również idealna okazja na kreatywny sposób spędzenia czasu rodziców ze swoimi pociechami w miłej i przedświątecznej atmosferze – mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Siemianowice.
W tym dniu nie może zabraknąć tradycyjnego spotkania ze Świętym Mikołajem, który – jak wiadomo – przynosi grzecznym dzieciom wymarzone prezenty. Niecierpliwie oczekiwany przez maluchy gość z dalekiej Laponii zapozuje do pamiątkowych zdjęć i obdaruje najmłodszych słodkościami.
Podczas Mikołajkowych zajęć w Atrium Siemianowice dzieci usłyszą najpiękniejsze świąteczne opowieści, a także wezmą udział w wielkoformatowej grze „Bieg do św. Mikołaja”, konkursach z nagrodami i rozbijaniu kolorowej piniaty.
„Bomb(k)owe Mikołajki” w Atrium Siemianowice odbędą się 6 grudnia w godzinach 12.00-18.00.

Data dodania: 23 listopada 2018