Mon - Sat: 09:00 - 21:00; Sun: 10:00 - 17:00
Mon - Sat: 6:00 - 23:00; Sun: 9:00 - 23:00
Brico Marche:
Mon - Fri: 7:00 - 21.00; Sat: 8:00 - 21:00; Sun: 10:00 - 18:00
News

Nocny Streetball w Świętochłowicach – podsumowanie

W pierwszym Turnieju koszykówki ulicznej 3×3 pn. „Nocny Streetball w Świętochłowicach”, który rozegrany został w dniu 10.09.2016r. zgłosiły się 23 zespoły w pięciu kategoriach wiekowych, które zaplanowane zostały przez organizatorów. Blisko 100 zawodniczek i zawodników rozegrało 47 meczy w poszczególnych kategoriach. W kategoriach Szkoły Podstawowe chłopców, Gimnazja chłopcy oraz Open rozegrano mecze „każdy z każdym” w grupach, a kategoria Szkół Podstawowych i Gimnazjów dziewcząt została połączona i również rozegrano mecze „każdy z każdym” w grupie, przy czym klasyfikacja w tych kategoriach podsumowana została osobno.

I tak w kategorii „Szkoła Podstawowa” chłopców wystąpiło 5 zespołów, „Gimnazjum” chłopców 6 zespołów, „Szkoła Podstawowa” i „Gimnazjum” po 2 zespoły (stworzono jedną grupę 4-ro zespołową) oraz „Open” 8 zespołów, które podzielono na dwie grupy 4-ro zespołowe, po czym rozegrano półfinały (1 z gr. I, 2 z gr. II oraz 1 z gr. II z 2 z gr. I), a następnie mecz o 3 miejsce i finał.

Uczestniczki i uczestnicy „Nocnego Streetballu w Świętochłowicach” reprezentowali nie tylko nasze miasto, ale również Bytom, Chorzów, Gliwice, Katowice, Pszczynę, Rudę Śląską, Sosnowiec, Żory, a dwie zawodniczki, które wystąpiły w kategorii Open gościnnie przebywają na Śląsku, a stale zamieszkują w Koszalinie.

3. Breakin Ankles

O zaciętej sportowej rywalizacji w turnieju świadczy m.in. fakt, iz zarówno mecz o trzecie miejsce rozegrany pomiędzy Breakin Ankles – Byle nie do zera (11:10), jak i finał Dej mi te Łone – Znak Zapytania (9:7) zakończyły się dopiero po dogrywkach.

Nagrody o łącznej wartości 4.000 zł wraz z medalami, dyplomami oraz i koszulkami wręczone zostały wszystkim zespołom, które zajęły miejsca na podium. Pozostałym zawodnikom wręczono pamiątkowe dyplomy uczestnictwa. Organizatorzy wręczyli również pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe najmłodszym (rocznik 2008) uczestnikom turnieju drużynie Żaczki, która wystąpiła jako drużyna mixta (dwóch chłopaków i jedna dziewczynka)

Nagrody pieniężne w postaci bonów towarowych do sklepów GoSport otrzymali uczestnicy kategorii Open – 1. miejsce 800 zł (4 x 200zł), 2. miejsce 600 zł, 3. miejsce 400 zł. W kategoriach młodzieżowych wręczono nagrody rzeczowe w postaci toreb sportowych oraz plecaków.

Turniej „Nocny Streetball w Świętchłowicach” zorganizowany został przez Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Świętochłowicach wraz z OSiR Skałka i CH Atrium Świętochłowicach, dzięki finasowemu wsparciu sponsorów „Delta Trans” „Arcelor Mittal” i „CH Atrium w Świętochłowicach” oraz wydatnym zaangażowaniu partnerów wydarzenia „Centrum Kultury Śląskiej”, „Brico Marche” w Świętochłowicach, „MPGK” oraz „Śląskiemu Związkowi Koszykówki”.

Adding date: 15 September 2016