Gallery:
Mon - Sat: 09:00 - 21:00; Sun: 10:00 - 17:00
Tesco:
Mon - Sat: 6:00 - 23:00; Sun: 9:00 - 23:00
Brico Marche:
Mon - Fri: 7:00 - 21.00; Sat: 8:00 - 21:00; Sun: 10:00 - 18:00
News

Turniej szachowy o Puchar Atrium Świętochłowice

Turniej szachowy o Puchar Atrium Świętochłowice

Już w najbliższą sobotę, 19 listopada, w Atrium Świętochłowice odbędzie się turniej szachowy dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi będą mogli sprawdzić się w sportowej rywalizacji, a ponadto wygrać atrakcyjne nagrody.

Szachy to jedna z najbardziej rozwijających intelektualnie gier na świecie, co jest szczególnie ważne w przypadku najmłodszych. Rozgrywka uczy cierpliwości, koncentracji i umiejętności analizy. Pobudza także wyobraźnię uczestników i rozwija pamięć. Nie bez powodu jest
to najpopularniejsza gra planszowa na świecie.

Turniej szachowy o Puchar Atrium Świętochłowice odbędzie się 19 listopada, w sobotę
na terenie centrum handlowego. Potrwa od godziny 10:00 do 15:00. Rywalizacja przewidziana jest w tzw. systemie szwajcarskim: uczestnicy będą rozgrywać pojedynki w parach, a całość zmagań zamknie się w 7 rundach. Do turnieju mogą zgłaszać się dzieci oraz młodzież, dysponujący ważną legitymacją szkolną. Aby wziąć w nim udział, należy zgłosić się wysyłając maila na adres: dkuchna@vp.pl lub zadeklarować swoją kandydaturę na miejscu w dniu zawodów, w godzinach 9:15-9:45. Liczba miejsc jest ograniczona.

Turniej jest organizowany przez centrum handlowe Atrium Świętochłowice wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „SKAŁKA” oraz Szkolnym Kołem Szachowym JEDYNKA w Świętochłowicach. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają pamiątkowe medale oraz dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo puchary.

– Historia szachów liczy setki lat, a gra niezmiennie cieszy się popularnością. Pasją do niej warto zarażać zwłaszcza najmłodszych, ponieważ ta tzw. królewska gra znacząco wspomaga rozwój intelektualny dzieci i młodzieży. Z myślą o nich postanowiliśmy zorganizować w Atrium Świętochłowice turniej szachowy z prawdziwego zdarzenia. Serdecznie zapraszamy do udziału. Na uczestników czeka duża porcja emocji i dobrej zabawy! – mówi Klaudia Antonik-Kłopot, dyrektor Atrium Świętochłowice.

Udział w turnieju jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

 

Regulamin turnieju dostępny jest tutaj.

Adding date: 17 November 2016